Usuwanie Owadów Warszawa

Warszawa – usuwanie owadów w Warszawie i okolicy

Telefon: 502-994-993

Owady błonkoskrzydłe osy, szerszenie, trzmiele, każdego roku w okresie kwiecień -czerwiec a nawet w lipcu, budują lub zmieniają miejsce założenia gniazda, często w pobliżu siedzib ludzkich. Swoją obecnością zakłócają nie tylko spokój, ale stwarzają zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Przenoszą zarazki, a przede wszystkim żądląc mogą spowodować nawet śmierć u osób uczulonych na ich jad.

Kto chciałby usunąć gniazdo owadów na własną rękę niech najpierw sprawdzi, czy nie jest uczulony na ich chemię wstrzykiwaną w momencie użądlenia (składającą się z do 7 związków chemicznych, jak u szerszenia). Aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i sąsiadów, lepiej powierzyć usuwanie gniazda owadów naszej firmie z 30 letnim doświadczeniem.

Tel. kom. 502 994 993 zapraszamy.

Zwalczanie owadów w Warszawie i okolicy wykonujemy najskuteczniejszymi środkami chemicznymi nie powodującymi uszkodzeń okolicy ukrytych gniazd, działającymi 48 godzin (karencja), a więc usuwających owady będące w gnieździe, jak i te które przylecą do niego nawet następnego dnia, jak robią to szerszenie.

Inny zastosowany jednocześnie środek zabezpiecza przed ponownym zasiedleniem owadów błonkoskrzydłych w okolicy likwidowanego gniazda.

Zwalczamy roje owadów wykorzystując najdłuższe lance do wstrzykiwania środka chemicznego, w miejsce wchodzenia pod dachówki owadów, Długość lanc do 12 metrów. Możemy likwidować owady z okolic kominów wentylacyjnych, bez potrzeby użycia podnośnika koszowego.

Zwalczamy roje owadów chemicznie bez jakichkolwiek uszkodzeń, zniszczeń, rozbiórek elementów zakrywających gniazda.

Nasz zakład usuwania owadów Warszawa likwiduje owady przylatujące spijać soki z drzew lub gryźć korę z krzewów np, bzów na budulec gniazda, oraz w miejscach takich jak: dachy, poddasza, kominy, balkony, okolice okien, kratki wentylacyjne, szczeliny w ścianach budynków, zabudowania gospodarcze, działki, domki letniskowe, garaże, place zabaw, wiaty, drewutnie, podbitki dachowe, wywietrzniki, zakłady produkujące żywność, sklepy, cukiernie, ptasie budki, z muru budynku, z okiennic, z dziupli drzew, skrzynek elektrycznych, ogrodzenia, z bluszczy, gdy gniazdo jest w ziemi i.t.p.
Usługę wykonujemy nawet tego samego dnia, gdy zgłoszenie wykonania likwidacji roju owadów wpłynie do godz południowych, lub następnego Pracujemy do godziny 21:00

Właściciele obiektów odpowiedzialni za zagrożenia ze strony os, szerszeni.

Zgodnie z artykułem 61 pkt.2 ustawy Prawo Budowlane – zapewnienie bezpiecznego użytkowania obiektu, należy do właściciela lub zarządcy posesji.
Są więc zobowiązani do usunięcia i odpowiadają za zagrożenia ze strony owadów: os, szerszeni, trzmieli i pszczół.

Przypadki występowania gniazd, rojów owadów błonkoskrzydłych t.j. os, szerszeni, trzmieli, nie pojawiają się nagle, a systematyczna lustracja budynku czy terenu posesji zapobiegłaby zagnieżdżenia się tych niebezpiecznych owadów. Gniazdo rozpoczyna budować w kwietniu i w pierwszej połowie maja (w zależności od temperatury) jedna królowa. Łatwo w tym okresie nie dopuścić do jego rozbudowy, niszcząc je w czasie, gdy owad poleci po materiał na jego powiększanie lub zabicie go.

Jak znaleźć miejsce budowy gniazda?

Po torze lotu do miejsca wybranego na gniazdo. Królowa os, szerszeni, trzmieli, tak jest zajęta jego budową, tak się śpieszy by złożyć w nim jaja, że nie zwraca uwagi na swoje bezpieczeństwo, a jej bezpośredni tor lotu od materiału na budulec do gniazda, jest stale taki sam. Owady, które w tym czasie latają wokół budynku, zaglądając w różne szczeliny, nie wybrały jeszcze miejsca na gniazdo i najczęściej odlatują.

CO WYBRAĆ: OWADY CZY BEZPIECZEŃSTWO?

Obrońcy praw zwierząt wskazują często na pożyteczną rolę os i szerszeni w przyrodzie. O ile nie da się jej negować, to trzeba przyznać, że osiedlając się na terenie zamieszkałym przez ludzi, osy i szerszenie stają się jedynie szkodnikami. Co więcej stanowią realne zagrożenie dla człowieka i dlatego należy usuwać owady takie z naturalnych siedlisk ludzkich.

ZAGROŻENIA WYNIKAJĄCE Z OBECNOŚCI OWADÓW TAKICH JAK OSY I SZERSZENIE

Podstawowym zagrożeniem, którego boi się większość osób jest użądlenie. Może ono prowadzić do reakcji alergicznej, a nawet śmierci. Stanie się tak w kilku przypadkach.

 1. W wypadku użądlenia – może nastąpić zejście śmiertelne, jeśli żądło trafi na okolice krtani, w język czy podniebienie. W takich sytuacjach istotna jest szybka reakcja, wezwanie pomocy i zastosowanie zimnego kompresu w celu spowolnienia powstawania opuchlizny.
 2. Przy wstrząsie anafilaktycznym – spowodowanym reakcją alergiczną. Osoby, które w przeszłości miały problem z osami powinny być zaopatrzone w adrenalinę i zaaplikować ją przy wystąpieniu pierwszych objawów alergii. Należą do nich:
 • Obrzęk
 • Świąd
 • Podwyższony puls
 • Obniżone ciśnienie
 • Wysypka w postaci pokrzywki.

Innym zagrożeniem, niekoniecznie śmiertelnym są przenoszone choroby. Owady osy i szerszenie często szukają pożywienia w śmietnikach i innych miejscach o wątpliwej czystości. Dlatego mogą przenosić zarazki.

NIE RYZYKUJ – CHROŃ SIEBIE I RODZINĘ

W obliczu takich zagrożeń nierozsądne byłoby ich lekceważenie. W wolnym świecie szanujemy przecież naturalne siedliska zwierząt, ale chronimy nasze terytoria. Żadne owady nie powinny dyktować warunków współżycia. Dlatego nie powinno być zezwolenia społecznego na obecność gniazd owadów błonkoskrzydłych w pobliżu domów. Problem polega na tym, że usunięcie siedliska owadów nie zawsze jest proste.
Gniazda owadów błonkoskrzydłych mogą zostać umiejscowione w trudno dostępnych miejscach, możemy nie posiadać odpowiednich umiejętności, stosownych zabezpieczeń albo zwyczajnie w świecie się bać. Nie ma w tym nic złego. W usuwaniu owadów specjalizuje się nasza firma. Wystarczy się z nami skontaktować, aby dowiedzieć się więcej tel 502 994 993

KTO ZAJMUJE SIĘ USUWANIEM GNIAZDA OWADÓW

Wielokrotnie słyszy się o wyjazdach straży pożarnej do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych. Rzeczywiście są oni do tego przeszkoleni, ale czy wiesz, że kwestię interwencji w takich sytuacjach regulują już od kilku lat przepisy? Kto powinien podjąć się roli wybawcy w sytuacji, gdy straż pożarna nie będzie do tego uprawniona?

KIEDY INTERWENIUJE STRAŻ?

Oczywiście nasi dzielni strażacy zawsze są gotowi do akcji. Jednak ich najważniejszym zadaniem jest gaszenie pożarów i pomoc przy wypadkach samochodowych, a nie ściąganie kotów z drzew i likwidacja gniazd os czy szerszeni.

Z tego powodu 10. Lipca 2009 roku weszły nowe wytyczne Komendanta Państwowej Straży Pożarnej dotyczące interwencji w takich sytuacjach. Stanowią one, że:

 • w miejscach często odwiedzanych przez dzieci
 • na prywatnych posesjach zamieszkałych przez osoby niepełnosprawne
 • przy placówkach publicznych

mogą pomóc strażacy. W każdej innej sytuacji należy wzywać wyspecjalizowaną w tym firmę.

DLACZEGO NIE NALEŻY TEGO ROBIĆ SAMEMU

Uzasadnieniem zmian było odciążenie publicznego sektora w celu skupieniu się na ważniejszych sprawach. Ustawodawca nie uważa jednak, że powinniśmy sami zajmować się walką ze szkodnikami. Wskazał jedynie, że we własnym zakresie powinniśmy zorganizować pomoc.

Akcja usuwania gniazd os i szerszeni:

 • wymaga doświadczenia
 • musi być przeprowadzona z użyciem odpowiedniego sprzętu
 • aby była bezpieczna powinna być wykonywana odpowiednimi środkami chemicznymi dostępnymi tylko dla bardzo doświadczonych, z długoletnią praktyką fachowców

W przeciwnym razie możemy stać się celem zaciekłego ataku owadów, a efekt naszych działań nie będzie trwały.Usuwanie Owadów w Warszawie

KOMU ZLECIĆ LIKWIDACJĘ ROJU OWADÓW?

Firmy takie jak nasza specjalizują się w kompleksowym usuwaniu gniazd i zamieszkałych w nich owadów . Taką usługę wykonujemy, niezależnie od tego, gdzie znajdują się szkodniki w czasie zabiegu. Nawet gdy są poza gniazdem np. szerszenie latają w nocy, osy do północy, stosujemy środki, które działają 48 godzin i likwidują owady co do jednej sztuki. Stosujemy też środek zapobiegający ponownemu zasiedleniu przez owady błonkoskrzydłe w miejscu dezynsekcji. Po interwencji nie trzeba się bać, że rój owadów wróci. Koszt likwidacji os i szerszeni jest niski – dostosowany do każdej kieszeni. Prosimy zatem nie bać się zwrócić do nas z zapytaniem w wypadku konieczności działania tel. 502 994 993