Zwalczanie Gryzoni Warszawa

ZWALCZANIA GRYZONI W WARSZAWIE

Telefon: 502-994-993

Usługę DDD deratyzacja gryzoni Warszawa wykonujemy 31 lat i zawsze jednym zabiegiem likwidujemy gryzonie co do jednej sztuki. Zabiegi wykonujemy od godz 8.00 do 20.00. Stosujemy środki najskuteczniejsze, najwyższej jakości zabezpieczone przed spożyciem przez dzieci, zwierzęta domowe. Środki stosowane przez naszą firmę są zwoskowane, dlatego skuteczne są ponad rok. Nigdy nie przegraliśmy z gryzoniami, a likwidowaliśmy je także w bazach przeładunkowych MPO w stajniach, ubojniach, w kanalizacji miejskiej i różnych najtrudniejszych miejscach. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług także w miejscach gdzie inne firmy nie dają sobie rady.

TĘPIENIE GRYZONI WARSZAWA – POZNAJ WROGA

Szczury i inne gryzonie są nie w ciemię bite. Przed podjęciem walki należy dobrze je poznać. A kto lepiej zna ich zwyczaje niż fachowcy specjalizujący się w usuwaniu gryzoni. Jako firma z 30letnim doświadczeniem oferujemy nie tylko swoje usługi, ale też sporą dawkę wiedzy.

CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O GRYZONIACH?

Ponieważ największe szkody na obszarze miejskim wyrządzają szczury, myszy, to na nich skupimy się w tym artykule. Poniżej prezentujemy kilka faktów dotyczących ich życia i zwyczajów.

 1. Gatunki występujące w Polsce
  Na terenie polski występują dwa gatunki tych gryzoni – szczur śniady i jego większy brat – szczur wędrowny. Ich zwyczaje i zamieszkałe tereny się nieco różnią. Wspólne za to są wyrządzane szkody.
 2. Wielkość
  Zwykle spotyka się osobniki sięgające do 25 cm. Ponieważ jednak ogon jest długości głowy i tułowia, często sprawiają one wrażenie większych niż w rzeczywistości.
 3. Zamieszkałe tereny
  W przestrzeni miejskiej, zamieszkują piwnice bloków, domów, posesje, zabudowania gospodarcze, stajnie, kurniki, chlewnie, śmietniki, kanalizację miejską, okolice stawów, rowów, kanałów i obszary w pobliżu jakiejkolwiek wody. Szczur śniady upodobał sobie również drewniane poddasza starych kamienic.
 4. Przemieszczanie
  Dla gryzoni nie stanowi problemu wspinanie się czy pływanie. Zwykle jednak wolą chodzić po płaskich przestrzeniach w niewielkich (ok. 100 m) odległościach od gniazda. Ich obecność, z dużym prawdopodobieństwem, oznacza zatem pobliską siedzibę, która bez interwencji szybko się rozrośnie.
 5. Rozmnażanie
  Szczury, myszy są ssakami, a samica może wydać kilka miotów w ciągu roku po 2-10 młodych. Ponieważ nowe gryzonie szybko dorastają, nieregulowana populacja szybko staje się problemem.
 6. Żywotność
  Okres życia zwykle wynosi około 3 lat, o ile nie zostanie skrócony przez innego drapieżnika.
 7. Wpływ na człowieka

  Ujemny wpływ na życie człowieka polega na:

  • wyrządzaniu szkód w magazynach z żywnością
  • uszkadzaniu elewacji i instalacji elektrycznych
  • przenoszeniu chorób.

MOŻLIWOŚCI WALKI ZE SZCZURAMI I MYSZAMI

Usuwanie gryzoni polega na zastosowaniu środków wabiących i trujących lub pułapek mechanicznych. Należy je rozstawić w strategicznych miejscach, na drodze szkodników.

Inną metodą walki z gryzoniami jest wpuszczanie ich naturalnych wrogów do przestrzeni, po której się poruszają. Ten sposób deratyzacji nazywamy biologicznym.

Każdorazowo przed podjęciem decyzji o metodzie usuwania szkodników należy przeanalizować ich rodzaj, wielkość obiektu i konieczność stosowania środków bezpiecznych dla dzieci i zwierząt domowych. Nasza firma służy wsparciem podczas wszystkich etapów deratyzacji.

Gryzonie to zmora domów i gospodarstw rolnych. Do najczęściej występujących gryzoni zaliczamy myszy, szczury, krety, łaski i kuny. Oprócz tego że zwierzęta te mogą przenosić różnego rodzaju choroby i bakterie, sama ich obecność i bytowanie w otoczeniu człowieka jest bardzo uciążliwe. Likwidacja gryzoni Warszawa powinna być przeprowadzana w sposób dobrze zaplanowany i obejmując możliwe duży teren ich aktywności.

Dlaczego usuwanie gryzoni Warszawa jest konieczne?

Gryzonie są znane z tego, że posiadają bardzo ostre zęby – siekacze. Są w stanie nimi uszkodzić wiele rodzajów materiałów, w tym np. przewody w samochodach lub instalacje elektryczne. Szkody wywołane obecnością gryzoni mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych, a samo ich naprawienie nie gwarantuje, że do podobnych uszkodzeń w przyszłości nie dojdzie. Aby się skutecznie przed nimi bronić, konieczne jest kompleksowe usuwanie gryzoni z terenu budynku, działki, piwnic oraz garażów.

Jakimi metodami realizujemy zwalczanie gryzoni Warszawa?

Aby zapewnić maksymalną skuteczność naszych działań, stosujemy metody ściśle dostosowane do gatunku gryzoni, których chcą się Państwo pozbyć. A co w przypadku, jeśli klient nie potrafi określić z jakimi gryzoniami ma problem, tylko jest świadom ich występowania? Wówczas to my dokonujemy ich identyfikacji, na podstawie pozostawionych przez nie śladów. Mogą to być gniazda, resztki pokarmu, odchody, sierść, zapach. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zastosować odpowiednie metody zwalczania gryzoni.

Telefon: 502-994-993

Wzrost świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń ze strony szczurów pozwolił na zmniejszenie ich ilości w polskich miastach. Co ciekawe, nie wpłynęło to na spadek ilości innych gryzoni. Wynika to z faktu, że usuwanie gryzoni musi zostać ukierunkowane. W przeciwnym razie okaże się nieskuteczne.

PROCES LIKWIDACJI GRYZONI WARSZAWA– JAK WYGLĄDA

Firma taka jak nasza, podejmując się zadania usunięcia szkodników z otoczenia, proponuje następujące działania wchodzące w skład kompleksowej usługi:

 • Diagnoza na podstawie śladów obecności i wyrządzonych szkód – pomaga dostosować działania do potrzeb
 • Zabezpieczenie szczelin w budynkach
 • Rozłożenie trutki i pułapek w odpowiednich miejscach oraz odstępach
 • Oznakowanie obiektów deratyzacyjnych
 • Kontrola stanu pułapek i spożycia trutki
 • Usuwanie martwych gryzoni przy monitoringu
 • Monitoring

Bardzo ważne jest, aby nie pominąć żadnego z etapów. Rozeznanie pozwalające przeprowadzić celny atak, jest równie ważne jak późniejsze rozstawianie trutek i pułapek. Po procesie deratyzacji zalecane są działania prewencyjne i monitorujące mające na celu obserwację czy nie pojawiają się nowe szkodniki.

CO POWINNO CECHOWAĆ DOBRE TRUTKI?

Dobrze dobrane środki chemiczne to takie, po które gryzonie będą chciały sięgnąć i które nie spłoszą ich od razu. W tym celu:Zwalczanie gryzoni w Warszawie

 • Ich działanie powinno być rozłożone w czasie
 • Smak i aromat powinien wabić
 • Powinny być odpowiednio zabezpieczone przed przypadkowym spożyciem lub kontaktem ze skórą
 • Mumifikują zatrute zwierzę zapobiegając wydzielaniu odoru.

Tego typu środki wykorzystujemy, aby pomóc Państwu pozbyć się problemu.

PO CO PRZEPROWADZA SIĘ ZWALCZANIE GRYZONI?

Deratyzacja każdorazowo ma za zadanie chronić ludzi przed szkodami wyrządzanymi przez gryzonie takie jak szczury, myszy, krety, kuny i inne. Straty jakie ponoszą osoby lekceważące konieczność walki ze szkodnikami to:

 • Uszkodzone mienie
 • Zanieczyszczone i nadgryzione pożywienie
 • Zakażenia wirusowe.

Pamiętaj,

„lepiej zapobiegać niż leczyć”

Skorzystaj z naszych usług, aby chronić siebie i swoje mienie. Pomożemy podjąć decyzje, które pozwolą na długi czas usunąć gryzonie. Zabezpieczamy teren przed ponownym pojawieniem się gryzoni.

Właściciele obiektów odpowiedzialni za zagrożenia ze strony gryzoni.

Zgodnie z artykułem 61 pkt.2 ustawy Prawo Budowlane – zapewnienie bezpiecznego użytkowania obiektu, bloku należy do właściciela lub zarządcy posesji.
Są więc zobowiązani do usunięcia i odpowiadają za zagrożenia ze strony gryzoni szczurów, myszy czy innych szkodników. Nasza firma błyskawicznie pomoże w usunięciu tego problemu.