Zwalczanie Karaluchów Warszawa

Zwalczanie karaluchów Warszawa

Telefon: 502-994-993

Nikt nie lubi karaluchów. Ich sam wygląd może obrzydzać. Co można zrobić, jeśli stwierdzą Państwo że w Waszym domu lub mieszkaniu zalęgły się karaluchy? Owady te przemieszczają się bardzo szybko, a walka z nimi przy użyciu domowych sposobów jest skazana na niepowodzenie. Rozsądnym i skutecznym krokiem będzie profesjonalna likwidacja karaluchów Warszawa. Na życzenie naszych klientów wykonujemy usuwanie karaluchów z kuchni, pomieszczeń oraz mieszkań i całych obiektów. Karaluchy mogą przeniknąć do wnętrza obiektu np. przez nieszczelności w ścianach lub kanałami wentylacyjnymi. Dlatego aby zwalczanie karaluchów Warszawa rzeczywiście było skuteczne, powinno iść w parze z zablokowaniem dróg z zewnątrz.

Usuwanie karaluchów Warszawa – z kuchni i nie tylko

Karaluchy lubią wilgotne środowisko, w którym nie brakuje pożywienia. Kuchnia jest jednym z tych miejsc, w których pojawiają się najczęściej. Można również spotkać karaluchy w łazienkach, a także przemierzające pomieszczenia w poszukiwaniu jedzenia. Karaluchy często przebywają w miejscach, w których dostęp do jedzenia jest łatwy – np. nieuprzątnięte resztki obiadu, rzadko opróżniany kosz na śmieci lub niezamykane szczelnie opakowania. Pojedyncza likwidacja karaluchów Warszawa nie przynosi skutków. Konieczne jest usuwanie karaluchów Warszawa koloniami, w obrębie całego mieszkania, a czasami i budynku.

Czy likwidacja karaluchów Warszawa jest bezpieczna?

Dla ludzi tak. Dla karaluchów nie. Karaluchy są jednymi z najtrudniejszych do zwalczania owadów. Zawdzięczają to swojemu pancerzowi, pokrytemu cienką warstwą wosku. Usuwanie karaluchów w Warszawie przeprowadzamy z wykorzystaniem najskuteczniejszych na rynku środków owadobójczych, przed którymi żaden karaluch nie może się obronić, mikrokapsułką pokarmową.

Telefon: 502-994-993

Karaluchy – co warto o nich wiedzieć?

Samica karalucha jaja nosi zawsze ze sobą w kokonie, w którym znajdować się może około 16 jaj. Ponieważ karaczany są kanibalami, samica nigdy nie składa jaj oddzielnie gdzieś ukrytych, bo zostałyby zjedzone przez pobratymców. W momencie wylęgu odczepia kokon w miejscu gdzie wyklute larwy karalucha mogą się szybko ukryć, np. przy listwie podłogowej lub przy innych szczelinach, przez które większy karaluch nie przeciśnie się. Gdy kokon opróżni się, zostawia je swojemu losowi. W trakcie swojego życia złożyć może do 5-6 takich kokonów. Po wykluciu się karaluchy uaktywniają się nocą i najchętniej przebywają w łazienkach, kuchniach za lodówkami, w obudowach zmywarek, mikrofalówek przy rurach ciepłej wody za ekranami (z uwagi na ciepło i wilgoć) oraz w pomieszczeniach gospodarczych, w których przechowuje się pożywienie. Większość karaluchów jest wszystkożerna; zanieczyścić mogą więc zarówno mąkę i cukier, jak też owoce i warzywa. Do ciekawostek zaliczyć można fakt, że nie jedząc mogą być aktywne nawet przez miesiąc! Bez wody wytrzymują kilkanaście dni. Są więc stworzeniami niezwykle odpornymi nawet na szczególnie niesprzyjające warunki. Co się tyczy metod domowych – dobrze zdawać sobie sprawę z tego, że najczęściej nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów. Samodzielne działania wydłużą czas przebywania tych nieproszonych gości w naszym mieszkaniu. Nasza profesjonalna ekipa zajmie się problemem od ręki.Zwalczanie karaluchów Warszawa

Karaczany, karaluchy, prusaki – te wymiennie stosowane nazwy, tyczą się owada, którego łacińska nazwa brzmi Blatella germanica. Wywodzi się z Azji, ale obecnie znaleźć go można niemal pod każdą szerokością geograficzną. Najczęściej występuje gromadnie. Lubuje się w ciepłych miejscach, dlatego często osiedla się w ogrzewanych pomieszczeniach. W mieszkaniach najchętniej przebywa za listwami, w szczelinach ścian, pod kuchenkami, lodówkami, za szafkami.

Prusaki są wszystkożerne; do ich ulubionych przysmaków należą owoce, warzywa, pieczywo, cukier i mąka. Najczęściej to samce wędrują w poszukiwaniu pożywienia. Samice są mniej ruchliwe, a w ciągu swojego życia składają do 6 kokonów. Z każdego z nich może się wykluć nawet 16 larw! Początkowo larwy prusaka mają od 1 do 1o mm i są najpierw koloru czarnego i nie mają skrzydeł. W czasie dojrzewania podczas linienia, zmieniają barwę na jasno brązową. Dorosły prusak osiąga wielkość do 2,5 – 3,0 cm.

TĘPIENIE KARALUCHÓW WARSZAWA. ZBROJA KARALUCHA – ILE WYTRZYMAJĄ STAWONOGI

Odporność karaluchów na czynniki mechaniczne, chemiczne i fizyczne przeszły już do legendy. Badania wykazały, że ich wyjątkowe cechy potrafią pomóc przeżyć nie tylko uderzenie kapciem, ale nawet promieniowanie jądrowe, które dawno zabiłoby człowieka. Co czyni te stworzenia tak silnymi? I czy istnieje skuteczny sposób na pozbycie się ich ze swojego otoczenia?

BUDOWA KARALUCHA

Dorosłe karaluchy są owadami o rozmiarach: ciemnobrązowe prusaki osiągają od 17 cm do 30 cm długości, a czarne karaluchy do 45 cm. Już pierwszy rzut oka pozwala wyodrębnić u karaczana wschodniego trzy części ciała: głowę tułów i odwłok. Każdy z tych elementów jest swoistym cudem. Nie wnikając w szczegóły, przyjrzyjmy się każdej z nich.

1. Głowa wyposażona jest w:

 • Czułki – pełniące funkcje narządu zmysłu
 • Oczy
 • Aparat gębowy typu gryzącego.

2. Tułów:

 • Składa się z 3 segmentów
 • Posiada wieloczłonowe odnóża umożliwiające poruszanie się – dorosłe osobniki słabo poruszają się po płaskich pionowych powierzchniach
 • Wyposażony jest w skrzydła służące ewentualnie do szybowania (karaluchy nie latają).
 • Chroniony jest przez chitynowy pancerz składający się z ruchomych płytek
 • Wykazuje dużą zdolność regeneracji.

Specyficzny, płaski kształt tułowia, elastyczność poszczególnych segmentów i możliwość odbudowy uszkodzonych tkanek powodują, że niełatwo zabić karalucha przez uderzenie.

3. Odwłok:

 • Jest ruchomy i posiada możliwość skracania i wydłużania
 • Zawiera narządy niezbędne do przeżycia
 • Posiada parę przysadek dotykowych.

ZWALCZANIE KARALUCHÓW W WARSZAWIE = JEŚLI NIE KAPCIEM TO CZYM?

Nawet, jeśli z powodzeniem pozbylibyśmy się jednego twardego przeciwnika, możemy się spodziewać całej kolonii mieszkającej w pobliżu. Dlatego stosuje się dwie metody dezynsekcji:

 • Monitorująca – pozwala wykryć obecność i liczebność szkodników. Polega na ustawieniu pułapek lepowych nasączonych feromonami wabiącymi.
 • Zwalczająca szkodniki jednym zabiegiem 100% skutecznym, opryskiem bezśladowym, bezzapachowym jedynym niealergicznym tzw. rewelacyjnie skuteczną mikrokapsułką pokarmową. Nie trzeba opuszczać pomieszczeń To nie powszechnie stosowane środki parzące karaczany, przed którym uciekają do sąsiadów.

Nasza firma uczciwie i bzpiecznie wykonuje dezynsekcję w stolicy. Dezynsekcja w Warszawie jest możliwa po uprzednim kontakcie i ustaleniu szczegółów przeprowadzenia akcji. Zapraszamy zadzwoń i zamów Telefon: 502-994-993