Zwalczanie Myszy Warszawa

Zwalczanie myszy w Warszawie

Telefon: 502-994-993

W okresie jesiennym, gdy na dworze robi się coraz chłodniej myszy ciągną do naszych domów w poszukiwaniu schronienia oraz pożywienia na zimę. Obecność myszy w domu wywołuje panikę. Niskie temperatury na zewnątrz oraz coraz uboższe pola uprawne powodują pojawienia się myszy w naszych piwnicach, garażach i strychach. Szukają one miejsca na rozmnażanie oraz bytowanie. Myszy należą do niebezpiecznych czy też szkodliwych gryzoni, potrafią narobić wiele szkód. Ich celem jest głównie szukanie pożywienia. Przygryzają wszystko to co znajdą na swojej drodze. Oprócz worków z paszami i innych tekstyliów myszy często dobierają się do różnego rodzaju kabli oraz przewodów. Potrafią wygryźć dziury w ścianie, meblach a także potrafią uszkodzić elewację budynków. Może to spowodować zwarcia instalacji, albo co gorsza zakończyć się pożarem.

Usuwanie myszy Warszawa jak zagrażają nam myszy?

Myszy potrafią bardzo zanieczyścić nasze zapasy, nie dość że pozostawiają po sobie straszny bałagan to także w pożywieniu zawsze pozostawiają swoje odchody i wydzieliny. Taki pokarm nadaje się tylko do wyrzucenia, należy go jak najszybciej zutylizować. Mysz to stworzenie wszystkożerne. Nie ma preferencji żywieniowych – zjada nasiona, owady, a także różnego rodzaju części roślin zielonych. Myszy często obgryzają korę młodych drzew, podjadają korzonki. Przyczyniają się do wielkich szkód w sadownictwie i ogrodnictwie.
Mysz to gryzoń, który przenosi wiele chorób. Potrafi tworzyć bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Przenosi wszelkiego rodzaju pasożyty- wszy, pchły, roztocza a także tasiemca oraz inne drobnoustroje. Może przenosić salmonellę, dżumę oraz żółtaczkę.

Myszy potrafią zamieszkać w każdym zakamarku naszego domu. Można je spotkać w piwnicy, magazynie, strychu, garazu, szopie czy też w bibliotece. Swoją obecność zaznaczają często odchodami, a także różnego rodzajami dziur oraz bałaganem.

zapobieganie myszom?

Jak zapobiegać przed pojawianiem się myszy w naszych domach? Niezbędna jest profilaktyka. Zawsze przed zimą, w okresie jesiennym należy posprawdzać czy w murach domu, w miejscach wychodzenia instalacji nie ma jakiś ubytków . Myszy często potrafią przebić się przez mury poprzez każdy otwór większy od 0,8 cm kwadratowego. Myszy lubią wykorzystywać okazję, często przedostają się do naszych domów przez otwarte drzwi balkonowe albo od piwnicy, a także potrafią wejść przez okno, lub w styropian ocieplający budynek i nim aż na strych. Najlepszy sposobem jest uszczelnienie budynku.. Gryzonie te mają bardzo wyczulony węch, dlatego też dobrym odstraszaczem jest lawenda, lub ropa naftowa. Istnieją także różnego rodzaju pułapki, które możemy kupić w dowolnym hipermarkecie. Jeśli jednak nie jesteś w stanie wytępić myszy z domu, należy skorzystać z profesjonalnych usług firmy najlepiej z długim doświadczeniem, która zajmuje się deratyzacją. Deratyzacja to najskuteczniejszy sposób w walce z myszami. Jest bezpieczna dla ludzi i innych zwierząt. Polega ona na pierwotnej analizie sytuacji, następnie na wyłożeniu odpowiedniego środka, w wyznaczonej z analizy miejscach. Następnie obserwuje się ilość zjedzonego preparatu, a w razie konieczności uzupełnia się braki. Po tygodniu po gryzoniach nie pozostaje ani śladu.

Widok myszy przebiegających po domu może budzić uzasadniony wstręt i niechęć. Są to jedne z mniejszych gryzoni, których obecność jest bardzo niepożądana. Likwidacja myszy Warszawa to zajęcie, które może wykonać dla Państwa profesjonalna firma. Powierzając to zadanie właśnie nam, można mieć pewność że cała praca zostanie wykonana solidnie i bardzo dokładnie, a po myszach nie zostanie ani jeden ślad.

Likwidacja myszy Warszawa – jak się to odbywa?

Zwalczanie myszy przybiera najczęściej postać stosowania pułapek mechanicznych, jak również stosowania trutek. Myszy występujące na zewnątrz obiektów mogą być zwalczane stosowaniem odpowiednich karmników deratyzacyjnych. Są one bezpieczne dla innych zwierząt oraz ludzi, natomiast wykazują dużą skuteczność w wychwytywaniu myszy. W przypadku zwalczania myszy z wnętrz obiektów, np. piwnic, zastosowane są specjalne trutki. Działają one na myszy w taki sposób, że powodują obniżenie temperatury ciała i wprowadzają gryzonie w stan hipotermii. Dochodzi wówczas do ich śmierci z powodu wychłodzenia. Działania koagulantów zaś wywołują krwotoki wewnętrzne.

Eliminacja myszy Warszawa

Telefon: 502-994-993

STRACH MA WIELKIE OCZY – CZY BAĆ SIĘ MYSZY?

Myszy są jednymi z mniejszych gryzoni. Dorosłe osobniki, w zależności od gatunku, osiągają ok. 10 cm długości. Mimo to w niejednym domu powodują ataki paniki. Czy rzeczywiście należy się ich bać? Czy są takie groźne?

Rozpatrując kwestię zagrożeń ze strony tych niewielkich stworzeń, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich rozmiar. Niestety, te skądinąd sympatyczne zwierzęta, mogą spowodować wielkie szkody. Optymalnie byłoby, gdyby natura sama radziła sobie z redukcją szkodników. Jednak zaburzony przez człowieka ekosystem nie sprzyja temu. Dlatego nasza firma często otrzymuje zlecenia na przeprowadzenie deratyzacji myszy w Warszawie. Rozważmy kilka powodów, dla których człowiek nie może żyć w pełnej symbiozie z myszami.

MAŁA MYSZ, DUŻY PROBLEM…

W przyrodzie myszy spełniają swoją rolę. Niezbyt zaszczytną, ale jednak. Są ważnym ogniwem łańcucha pokarmowego większości drapieżników. Ponieważ w zasadzie są bezbronne, stanowią łatwą zdobycz. Dzięki czemu zatem są w stanie przetrwać? Co ciekawe, ich sposobem na przetrwanie są potężne możliwości rozrodcze.

Czy wiesz, że…?
Samica myszy może wydać na świat do 80 młodych rocznie, a żyje do 2 lat.

Całkiem inaczej ma się sprawa myszowatych żyjących w sąsiedztwie z ludźmi. Tutaj mają mniej naturalnych wrogów. Co istotne, nie sprawia to, że zaczynają się wolniej mnożyć. To dlatego w dużych miastach, takich jak Warszawa, regularnie przeprowadza się deratyzację. Pomaga to zapobiec:

  • Przenoszeniu chorób
  • Skażeniu produktów
  • Uszkodzeniu infrastruktury miejskiej.

DERATYZACJA – PROFILAKTYKA

Deratyzacja jest szerokim pojęciem i może odnosić się nie tylko do myszy, ale również szczurów, kretów i innych gryzoni. W wypadku myszy stosuje się kilka sposobów na zapobieganie rozwojowi kolonii w domach, zakładach pracy czy przestrzeni miejskiej. Należą do nich:

  • Pułapki zatrzaskowe i gilotynki
  • Pułapki żywołowne
  • Środki chemiczne.

Rozmieszczenie pułapek i ich rodzaj jest zależny od lokalizacji, obecności w okolicy zwierząt domowych czy dzieci. O ile w domu nie występuje duży problem z gryzoniami, można profilaktycznie ustawić pułapki, aby monitorować ich obecność. Inaczej sprawa się przedstawia w przypadku zakładów objętych obowiązkowym systemem HACCP, a także właścicieli nieruchomości. Aby skutecznie walczyć ze szkodnikami i posiadać odpowiednią dokumentację przeprowadzonych działań, polecamy skorzystanie z usług naszej specjalistycznej firmy.

Mysz domowa (Mus musculus) Mysz domowa występuje w całej Polsce. W lecie przebywa głównie na polach uprawnych (zboża), w ogrodach i sadach. Zimą przenosi się do zabudowań, chociaż może zimować również w polu. Mysz domowa ma ciało smukłe, głowę stosunkowo szeroką o zaostrzonym pysku. Zęby przednie (siekacze) mają na wewnętrznej stronie schodkowate wcięcia, charakterystyczne dla tego gatunku. Uszy przygięte do przodu zwykle sięgają oczu. Stopy są krótkie i szerokie. Okrywa włosowa na grzbiecie ma barwę szarą lub żółtawo szarą, na brzuchu kremową lub biało popielatą. Długość głowy i tułowia dochodzi do 11 cm, ogona do 10 cm. Dorosły osobnik waży od 10 do 21 g. Ciąża trwa 19-21 dni. Samica rodzi 7-8 razy w ciągu roku (czasem nawet do 10 razy) po 4-16 młodych. Młode karmi mlekiem przez 25 dni. Młode osiągają dojrzałość płciową w wieku 2-3 miesięcy (często po 42 dniach). Mysz domowa żyje do 2 lat, ale najczęściej 9-12 miesięcy. Mysz domowa kopie długie i proste korytarze płytko (20-30 cm) pod ziemią, a gniazda zakłada pod korzeniami drzew, na miedzach, w stertach, w budynkach mieszkalnych i gospodarskich. Do gniazda prowadzą zwykle 2-3 chodniki. Mysz żeruje głównie w nocy, ale również można ją zobaczyć za dnia. Jest wszystkożerna. Zjada pokarm roślinny i zwierzęcy. Jest pospolitym szkodnikiem w stogach, w stodołach, przechowalniach, domach. Żywi się owadami, ziarnem zbóż, kukurydzy, warzywami, owocami, zapasami żywności w magazynach i spiżarniach. Nie gromadzi zapasów, dlatego występuje w miejscach bogatych w pokarm. Na miejscu żeru można znaleźć charakterystyczne drobne odchody. Wydziela specyficzny, wszystkim dobrze znany “mysi” zapach. Zapach ten pozostawia samiec znakując swoje terytorium moczem. Mysz domowa jest bardzo żarłoczna, zjada bardzo dużo produktów żywnościowych, a dziesięć razy więcej zanieczyszcza, czyniąc niezdatnymi do spożycia. Przy dużym zagęszczeniu na polach zbóż wyrządza znaczne szkody. Występując w naszych mieszkaniach przegryza opakowania, ubrania, wyroby ze skór, książki i z resztek buduje swoje gniazda. Mysz domowa ma ciało smukłe, głowę stosunkowo szeroką o zaostrzonym pysku. Zęby przednie (siekacze) mają na wewnętrznej stronie schodkowate wcięcia, charakterystyczne dla tego gatunku. Uszy przygięte do przodu zwykle sięgają oczu. Stopy są krótkie i szerokie. Okrywa włosowa na grzbiecie ma barwę szarą lub żółtawo szarą, na brzuchu kremową lub białopopielatą. Długość głowy i tułowia dochodzi do 11 cm, ogona do 10 cm. Dorosły osobnik waży od 10 do 21 g. Ciąża u myszy domowej trwa 19-21 dni. Samica rodzi 7-8 razy w ciągu roku (czasem nawet do 10 razy) po 4-16 młodych. Młode karmi mlekiem przez 25 dni. Młode osiągają dojrzałość płciową w wieku 2-3 miesięcy (często po 42 dniach). Mysz domowa żyje do 2 lat, ale najczęściej 9-12 miesięcy.

Zwalczanie myszy w Warszawie

Mysz polna (Apodemus agrarius) zamieszkuje ogrody warzywne, sady, łąki, pola, brzegi lasów i zarośli. Mysz polna ma charakterystyczne ubarwienie, po którym łatwo ją odróżnić od myszy domowej. Grzbiet jej ciała i boki są szaro- lub żółtaworude z ciemną pręgą włosów przechodzącą wzdłuż całego grzbietu, spód ciała biały, wyraźnie odgraniczony od boków. Długość głowy i tułowia wynosi 10-12 cm, a ogona – 7-9 cm. Mysz polna buduje nory proste, dość długie, położone płytko pod powierzchnią. Przy ich końcu zakłada gniazdo. Ciąża u myszy polnej trwa 21-23 dni. Samica rodzi 3-4 razy w roku po 2-9 młodych, które uzyskują dojrzałość płciową po 2 miesiącach. Mysz polna żyje do 1,5 roku. Żywi się różnorodnym pokarmem, dostępnym w danej porze roku. Wiosną zjada wschody traw i zbóż, latem żywi się owocami różnych roślin, a jesienią i zimą ziarnem zbóż, korą drzew, przechowywanymi w kopcach bulwami i korzeniami. Gdy w danym rejonie lub pomieszczeniu pojawi się masowo, wówczas powoduje znaczne straty. Do zabudowań, stodół i magazynów może też zaglądać zimą, chociaż rzadko, mysz zaroślowa, która w okresie wegetacji przebywa w lasach, parkach i sadach. Nie różni się wielkością od myszy domowej, ale jest inaczej ubarwiona. Okrywa włosowa na grzbiecie i bokach ciała ma zabarwienie żółtawobrunatne, na spodzie ciała białawe. Na piersiach występuje kremowa podłużna plama. Gdy uszy zostaną przygięte do przodu, wówczas sięgają brzegu oczu. Stopy ma długie i wąskie, z wierzchu białe. Długość głowy i tułowia wynosi 8-10 cm, a ogona 7-9 cm.

Mysz zaroślowa kopie głębokie nory z 2-3 otworami wylotowymi, przed którymi można zobaczyć kopczyki piasku. Długość nory z gniazdem dochodzi do 1 m. Ciąża u myszy zaroślowej trwa 21-23 dni. Samica rodzi 2-4 razy w ciągu roku po 2-8 młodych, które uzyskują dojrzałość płciową po 2 miesiącach. Podobnie jak inne myszy, żyje do 1,5 roku. Żywi się różnorodnym pokarmem. Zjada owady i nasiona różnych roślin, w tym ziarno zbóż Mysz zaroślowa (Apodemus sylvaticus) również chętnie przebywa w lasach, parkach, sadach i ogrodach. Nie różni się wielkością od myszy domowej, ale jest inaczej ubarwiona. Okrywa włosowa na grzbiecie i bokach ciała ma zabarwienie żółtawobrunatne, na spodzie ciała białawe. Na piersiach występuje kremowa podłużna plama. Gdy uszy zostaną przygięte do przodu, wówczas sięgają brzegu oczu. Stopy ma długie i wąskie, z wierzchu białe. Długość głowy i tułowia wynosi 8-10 cm, a ogona 7-9 cm. Mysz zaroślowa kopie głębokie nory z 2-3 otworami wylotowymi, przed którymi można zobaczyć małe kopczyki piasku. Długość nory z gniazdem dochodzi do 1 m. Ciąża u myszy zaroślowej trwa 21-23 dni. Samica rodzi 2-4 razy w ciągu roku po 2-8 młodych, które uzyskują dojrzałość płciową po 2 miesiącach. Podobnie jak inne myszy, żyje do 1,5 roku. Żywi się różnorodnym pokarmem. Zjada owady i nasiona różnych roślin.

Na terenach południowo-zachodniej Polski co kilka lub kilkanaście lat zdarzają się gradacje (masowe pojawy) norników, które w „lata mysie” powodują ogromne szkody w ogrodnictwie i w rolnictwie. Przyczyn jest wiele. Wysoka liczebność szkodników wiąże się z obecnością odłogów, nieużytków, zaniedbanych rowów melioracyjnych, a także z dogodnymi warunkami klimatycznymi: niezbyt sucha, ciepła i długa jesień, śnieżna zima bez odwilży i gołoledzi oraz ciepła wiosna. Chwasty porastające przyległe nieużytki i odłogi są niszami gryzoni, w których chętnie zakładają gniazda i kryją się przed drapieżnikami. Masowemu rozwojowi gryzoni sprzyja też opóźnianie zbioru plonów z pól, zaniechanie podorywki i głębokiej orki jesiennej, przyorywanie słomy, a także pozostawianie zbędnej słomy na polu. Norniki uszkadzają różne rośliny warzywne i ozdobne uprawiane w ogrodzie.