Zwalczanie Pluskiew Warszawa

Dezynsekcja, usuwanie pluskiew w Warszawie dla wymagających, bez opuszczania lokalu.

Telefon: 502-994-993

Likwidacja pluskiew Warszawa i ich skuteczna neutralizacja

Pluskwy są powszechnie występującym problemem, z którym trudno sobie poradzić samodzielnie. Mogą pojawić się nie tylko w naszych łóżkach, kanapach i fotelach, ale również samochodzie. Jednym z częściej spotykanych miejsc występowania pluskiew są wagony kolejowe, a dokładnie siedzenia i oparcia foteli. Likwidacja pluskiew Warszawa to zadanie wymagające i czasochłonne, ale niezbędne do wykonania. Zajmujemy się profesjonalnym usuwaniem pluskiew, świadcząc swoje usługi osobom prywatnym, obiektom noclegowym, a także firmom transportowym i przewoźnikom.

Usuwanie pluskiew Warszawa – z jakich miejsc je usuwamy

Pogryzione przez ciało pluskwy, jednoznacznie wskazuje na ich przebywanie w obiciach tapicerskich łóżek lub foteli. Mogą tam przebywać od bardzo dawna lub przedostać się na ciele innej osoby, która zaraziła się nimi np. w hotelu lub podczas podróży pociągiem. Czy istnieje jakikolwiek sposób na skuteczne usuwanie pluskiew Warszawa? Oczywiście że tak, choć zadanie to nie należy do łatwych. Z uwagi na to, że pluskwy mogą przedostawać się głęboko do środka obić tapicerskich i wypełnień kanap, foteli i łóżek, sprzęty te najczęściej są wyrzucane pod śmietnik. A przecież po wysokiej jakości oprysku i uczciwym, solidnym zabiegu zginą wychodząc z głębokiego ukrycia by napić się krwi i zetkną się ze środkiem długo działającym. Usunięcie tych mebli z mieszkania podraża tylko koszty, znacznie przewyższające cenę odpluskwiania. Profesjonalna firma z dużym doświadczeniem oczyści z pluskiew mieszkanie już po jednym zabiegu. Zapraszamy. Można spać w dezynsekowanym pomieszczeniu tego samego dnia.

Likwidacja pluskiew Warszawa – dlaczego warto zamówić ją u nas?

Ponieważ usługami DDD zajmujemy się od ponad 30 lat. Tępienie pluskiew Warszawa jest przez nas wykonywana metodami gwarantującymi maksymalną skuteczność oraz bezpieczeństwo. Aby skorzystać z naszych usług, wystarczy zadzwonić do naszego biura tel. 502 994 993

Wkrótce pozbywanie się pluskiew stanie się problemem każdego !!!

Jaką usługę ddd powinieneś wybrać: zwalczanie, likwidację pluskwy domowej, zwalczanie pluskwy ptasiej, czy ptaszyńca kurzego a może obrzeżka gołębi !!!

W Polsce żyje 600- 800 gatunków pluskwiaków różnoskrzydłych na świecie około 50 tys. Ich rozwój określany jest jako prosty niezupełny . Świeżo wylęgłe z jaj larwy (nimfy) podobne są do osobników dorosłych. Jedne żyją na roślinach pijąc ich soki inne na rybach czy różnych larwach

Nas interesują te które piją krew ptaków, kur, psów, kotów nie gardząc krwią ludzką.

Jakie pasożyty mogą nas atakować w naszych domach powodując nieprzespanie nocy, wywołując alergie, swędzenie, choroby ?

 • pluskwa domowa
 • pluskwa ptasia
 • ptaszyniec kurzy (gatunek roztocza)
 • obrzeżek gołębi (ptasie kleszcze)

Skąd się biorą w naszych domach ???

Wszystkie w/w pasożytują na ptakach: jaskółkach, gołębiach, wróblach, kawkach, drobiu, gawronach i z dachów, gniazd, parapetów, karmników, poddaszy, strychów wędrują do naszych mieszkań i atakują ludzi, głównie nocą.

Pluskwy mogą dostawać się do naszych mieszkań wzdłuż przewodów elektrycznych, wodno- kanalizacyjnych, wywietrznikami, pod drzwiami wejściowymi, przy rurach centralnego ogrzewania.

Mogą być przyniesione z pociągu, hotelu, metra, sklepu, kupione z meblami, ubraniami, ze szkoły z pracy, piwnicy i.t.p.

Krótkie opisy ułatwiające rozpoznanie „ co cię w nocy gryzie”

Pluskwa domowa (cimex lectularius)

Pluskwa domowa cimex lectularius

Pluskwa domowa cimex lectularius

wymiary, około 4-6 mm długości i około 3mm szerokości . owalne ciało silnie spłaszczone czerwonobrunatne. Gdy głodna odwłok jest brązowy i pomarszczony, po napiciu krwi staje się purpurowy, napęczniały. Im lepsze warunki bytowania tym więcej, większych osobników. Pluskwa domowa może przebywać bez jedzenia kilka miesięcy, gdyż potrafią poddać się hibernacji. Wiedząc o tym wykonujemy usługę likwidacja pluskwy domowej jednym zabiegiem, gdyż sprowadzamy i stosujemy preparaty działające zacznie dłużej od okresu hibernacji z pełnym bezpieczeństwem dla ludzi. W sprzyjających warunkach czas życia pluskwy może trwać około 15 miesięcy. Samica w jednym sezonie np. marzec- czerwiec składa do 250-300 jaj codziennie od 2 do 10. Są one powleczone kleistą substancją i mogą być przyklejone w różnych zakamarkach. Wygląd jaj: szaroperłowe, łukowato wygięte na jednym z końców z płaskim czopkiem. Wielkość jaja około 1mm. Okres rozwoju od jaja przez nimfę do dojrzałej pluskwy jest zależny od temperatury i trwa około 1 – 2 miesiące. Uwaga: nassana krwią larwa – nimfa często mylona jest z gryzkami czy innymi robaczkami w rzeczywistości wygląda jak 1-2 mm pluskwa. Uwaga: w temperaturze pokojowej w ciągu roku w sprzyjających warunkach może wykształcić się do 4 pokoleń pluskwy domowej. W temperaturze poniżej 12 stopni C samica przestaje składać jaja, zahamowany też zostaje wylęg larw. Pluskwy wydzielają zapach przypominający zapach kolendry siewnej., a po rozgnieceniu śmierdzą. Pluskwa odżywia się w temperaturze pokojowej przeciętnie raz na 7 dni.

Pluskwa ptasia (cimex hirundinis) – doskonale znoszą mróz –10 stopni C przy – 17 stopniach C zapadają w stan uśpienia po 1 godz. ogrzane ożywają. Różni się od pluskwy domowej szybkością przemieszczania, wyglądem.

Pluskwa ptasia

Ptaszyniec kurzy – jest to roztocz o długości 0,5 – 0,7 mm po napiciu krwi osiąga wielkość 1 mm, owalne, samce trochę mniejsze. Żeruje w nocy, w dzień chowa się w szpary. Krew pobierają już larwy wylęgnięte z jaj po 2 dniach. Cały cykl rozwojowy w temperaturze około 20 stopni C trwa do 7 dni . Do mieszkań , strychów przedostaje się przez okna, wywietrzniki z gniazd gołębi, szpaków, wróbli. Nocą atakują śpiących – ukłucia są bolesne pojawia się świąd, zaczerwienienie, obrzęk i często ropny pęcherzyk. Powodują miejscowe stany zapalne z silnym swędzeniem. Mogą wywołać astmę, zapalenie mózgu . Odporny na niskie temperatury. Coraz częściej atakują ludzi mylony z gryzkami.

Ptaszyniec kurzy

Obrzeżek gołębi (ptasi kleszcz) – wymiary dorosłych osobników samicy od 6 do 10 mm samca od 4 do5 mm. Wciągu dnia ukrywają się w szparach podłóg, łóżek, w szczelinach szaf, stołów, krzeseł, parapetów, boazerii, paneli, futryn, i miejsc do spania tam też rozmnażają się. Bywają często na strychach, poddaszach. Ofiary długo po ukłuciu odczuwają ból i mocne swędzenie. Mogą spowodować u osób wrażliwych wstrząs anafilaktyczny a nawet śmierć – ukąszenia w okolicy ust, szyi mogą spowodować opuchliznę lub paraliż kleszczowy uniemożliwiający oddychanie. Są nosicielami wielu chorób, przyczyniają się do powstania astmy. Samica składa 10-50 jaj jednorazowo w szczelinach. Po około 30 dniach wykluwa się larwa, odżywia się krwią przez tydzień i przekształca się w nimfę. Kolejne 4-5 stadia są najbardziej ekspansywne. Są odporne na niskie temperatury – nie można ich wymrozić w lokalu.

ptasi kleszcz

Oznaki pojawienia się pluskiew czy innych pasożytów krwiopijnych w naszym domu !!!

 • plamki krwi na pościeli, materacu.
 • jajeczka pluskiew przylepione do ramy łóżka, zszywek materaca, tapicerki – przeglądać z latarką
 • odchody – ciemne kropki, które po namoczeniu dają czerwony ślad.
 • pozostałości linienia
 • ugryzienia w nocy nie dające zasnąć – ból z wielkim swędzeniem, zaczerwienienie, ślady z pęcherzykami ropnymi

Dobór zabiegu w usłudze: odpluskwianie – dezynsekcja pluskiew zwalczanie, likwidacja pluskwy domowej, pluskwy ptasiej, ptaszyńca kurzego, obrzeżka gołębi.

Stosowane zabiegi przez firmy dezynsekcyjne.

 • zwalczanie pluskwy domowej gorącą parą
 • likwidacja pluskiew wymrażanie pluskwy domowej suchym lodem
 • tępienie pluskiew poprzez zamgławianie pomieszczeń środkami chemicznymi – zostawia substancję czynną przede wszystkim na powierzchni – poziomej na którą opadnie
 • zwalczanie pluskiew, nimf, pluskwy domowej, ptaszyńca kurzego, obrzeżka gołębi, pcheł, roztoczy, prusaków, przez nanoszenie amorficznych cząstek krzemianów
 • pozbywanie się eliminacja pluskiew przez gazowanie (fumigacja) mieszkania –zakaz stosowania !!!
 • likwidacja, zwalczanie pluskwy domowej poprzez Zintegrowane Zwalczanie Szkodników – IPM- z zastosowaniem kilku różnych metod w/w.
 • tępienie, pozbywanie się, eliminacja pluskwy domowej, pluskwy ptasiej, ptaszyńca kurzego, obrzeżka gołębi, pcheł, roztoczy, prusaków poprzez oprysk środkami mikro-kapsułkowanymi najbezpieczniejszymi o długim okresie działania powyżej 6 mies. z odpowiednio dobranym uwalnianiem środka przez błony kapsułki czyniącym zabiegi najmniej szkodliwymi a zarazem 100% skutecznymi z 6 mies gwarancją.

Którą metodę byś wybrał ?

Zastanówmy się chwilę.

1) Czy wymrażanie suchym lodem lub gorącą parą lub zamgławianie : zlikwiduje pasożyta, który schowany jest pod podłogą lub za kontaktem elektrycznym, w osłonie żyrandola lub jego przewodach, głęboko w materacu łóżka czy jego zakamarkach, za ekranami, boazerią i.t.p. taki zabieg działa bardzo krótko i choć jest po 2 – 3 tygodniach powtarzany ( działa krócej )to pluskwiaki mogą do 5-6 miesięcy przebywać poza zasięgiem zabiegu. I choć zabieg działający bezpośrednio na pasożyta uśmierci go – ale po 6 miesiącach problem wraca. Dlatego co roku ilość pluskiew podwaja się. Już dziś zapluskwione są całe bloki np. w gminach Bielany, Żoliborz. Odpluskwianie sąsiadujących mieszkań w budynkach zgłaszają wspólnoty Ursynów, Ochota – całe klatki , częste zgłoszenia napływają z dzielnic Targówek, Praga Pn – Pd

2) Dlaczego metoda z zastosowaniem krzemianów glinowo-sodowych, magnezowych jest „niesprawdzona”? Mironowych wielkości cząstki krzemianów – niezwykle ostre – niszczą pokrycie ciała pasożytów ścierając zewnętrzną powłokę , która chroni ich przed utratą wody powodując, że giną. Metodę trzeba powtarzać nawet po tygodniu. Kłujące ostre cząstki krzemianów naniesione w łóżko (miejsce bytowania pasożytów) po dostaniu do oczu mogą je bardzo uszkodzić. Nie wiadomo czy po dostaniu się do płuc nie działają podobnie jak ostre cząstki azbestu .

3) Dlaczego wybraliśmy metodę opryskową do wykonywania usługi ddd dezynsekcja: odpluskwianie, zwalczanie, likwidacja pluskiew, pluskwy domowej, pluskwy ptasiej, ptaszyńca kurzego, obrzeżka gołębi, pcheł, roztoczy, prusaków, karaluchów ?

 • 100% skuteczność po jednym zabiegu
 • użyte środki do oprysku działają grubo po udzielonej gwarancji 6 miesięcy i zabezpieczają lokal znacznie dłużej od innych zabiegów.
 • po wykonanej usłudze można spać w danym lokalu.
 • nie trzeba niczego wyrzucać
 • użycie mikrokapsułek z powolnym uwalnianiem środka jest najbezpieczniejsze a także najdłużej działające
 • działa jednakowo na wszystkie pasożyty pijące krew człowieka i zwierzęcia.
 • po zetknięciu się z kapsułkami szkodnik żyje parę godzin by mógł je roznieść w miejsca niedostępne.
 • pełna dyskrecja
 • cena zabiegu zależna od ilości łóżek i pokoi w lokalu
 • współpracujemy od lat z Domami Dziecka Ochota, Śródmieście likwidując całkowicie w zarządzanych lokalach na terenie Warszawy szkodniki.
 • zwalczanie pasożytów w lokalach zlecanych przez Opieki Społeczne; Ursus, Mokotów.
 • tępienie pluskwy domowej w lokalach zlecanych przez Spółdzielnie Mieszkaniowe Wola, Bemowo
 • usuwanie pluskiew z lokali zlecanych przez Wspólnoty Mieszkaniowe Białołęka, Wilanów, Ursynów
 • ponad 25 letnie doświadczenie potwierdzone wiekiem wykonawców.

Znalazłeś firmę tel. kom. 502 994 993 gwarantującą 100% skuteczną usługę ddd zwalczanie pluskiew, pluskwy domowej w gminach Warszawa, Wawer, Wesoła, Marki, Włochy oraz powiatach w tym Piaseczno, Pruszków, Legionowo, Nowy Dwór, Wołomin, Grodzisk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Błonie, Otwock.

Wszelkie prawa zastrzeżone!